راکنا - نرم افزار کنترل نقشه

نرم افزار کنترل نقشه ساختمان

راکنا یک نرم افزار تحت وب کنترل نقشه ساختمان بصورت کاملا الکترونیکی است. که یک نظام یکپارچه، امن و قدرتمندی را در فرایند کنترل نقشه ساختمان فی مابین سازمان نظام مهندسی ،شهرداری و میراث فرهنگی و گردشگردی فراهم می کند.

امکان پایش و رصد سریع و لحظه ای نقشه های ارجاعی و ایجاد آرشیو اصولی، کارآمد و مشترک مابین شهرداری ها، سازمان نظام مهندسی و سازمان میراث فرهنگی ، همچنین استفاده از فناوری های نوین در پردازش نقشه ها و مدیریت اطلاعات تنها بخشی از قابلیت های متنوع سامانه کنترل نقشه ساختمان راکنا است.

سامانه گزارش نظارت ساختمان
گردش کار در نرم افزار کنترل نقشه ساختمان

گردش کار انعطاف پذیر بر اساس نوع نقشه

امکان تعیین گردش کار مورد نظر بر اساس نوع فرایند. بطور مثال نقشه معماری، نقشه سازه، نقشه برق، نقشه  مکانیک، ریزمتره، بتن، ژئوتکنیک و …

پارامترهای شاخص تحول

صرفه جویی در هزینه ها

صرفه جویی در هزینه ها

مدیریت اطلاعات بشکل کاملا الکترونیکی و آنلاین بمعنی صرفه جویی در استفاده از نیروی انسانی مازاد و غیر ماهر، صرفه جویی در مصرف کاغذ و ابزارها است.

صرفه جویی در زمان​

صرفه جویی در زمان

جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی نیروی انسانی در ساماندهی و نگهداری از اطلاعات و محافظت از معدوم شدن اطلاعات.

ساماندهی اطلاعات​

ساماندهی اطلاعات

ساماندهی تمامی اطلاعات اعم نقشه ها، چک لیست ها، فایل های ضمیمه، مدارک مالکین، اطلاعات گردش کار و دستیابی سریع به آنها در هر زمان و هر مکان.

کاهش مراجعات حضوری

با الکترونیکی کردن فرایند کنترل نقشه به یقین می توان  گفت که مراجعات و تردد حضوری در سازمان بطور چشمگیری کاهش می یابد. 

افزایش دقت و کاهش خطا

افزایش دقت و کاهش خطا

تمامی اطلاعات ورودی کاربر، کنترل و اعتبار سنجی می شود که در نتیجه اطلاعات بشکل کاملا مطمئن و ساختارمند ذخیره و نگهداری می شود.

 
دسترسی در هر مکان و هر زمان​

دسترسی در هر مکان و هر زمان

ثبت، پردازش و گزارش گیری از اطلاعات و همچنین رصد لحظه ای گردش کار نقشه ها در هر زمان و مکان از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر.

سازمان نظام مهندسی ساختمان

در نرم افزار کنترل نقشه ساختمان راکنا، سازمان نظام مهندسی ساختمان بعنوان مرکز حلقه گردش کار فرایندهای بررسی نقشه ها، می تواند با تعریف کاربران با نقش های مختلف اعم از نمایندگی های سازمان نظام مهندسی در شهرستان و شهرها، کمیسیون نقشه، گروه تخصصی، واحد ثبت ملک، واحد قرارداد و غیره… فرایند بررسی و تایید نقشه ها را براحتی مدیریت و نظارت نمایید.

نقشه ها پس از بررسی توسط هر واحد ارجاع شده در سازمان نظام مهندسی، مهر واحد مربوطه پس از تایید و بصورت الکترونیکی بر روی نقشه درج می شود.

کنترل نقشه سازمان نظام مهندسی ساختمان

کنترل نقشه در شهرداری

یکی از قابلیت های منحصربفرد در سامانه کنترل نقشه ساختمان راکنا، گردش کار شهرداری در کنترل نقشه ساختمان است. به این صورت که شهرداری هر شهر و منطقه مرتبط بصورت مجزا می توانند نقشه های ارجاع شده به آن شهرداری را تایید و یا در صورت وجود هرگونه ایرادی، فرایند بررسی نقشه را بهمراه توضیحات و یا ضمیمه نمودن فایل دلخواه جهت انجام اصلاحات به کارتابل دفتر فنی مرجوع نمایید سپس سامانه با ارسال پیامک دفتر فنی را جهت رفع ایراد مطلع می نماید.

کنترل کننده شهرداری پس از بررسی و تایید نهایی سامانه مهر واحد شهرداری مربوطه را بر روی نقشه درج می کند.

کنترل نقشه در آتش نشانی و فضای سبز شهرداری

در سامانه راکنا این قابلیت وجود دارد که در شهرها و مناطقی که گردش کار نقشه های ساختمان نیازمند بررسی و تایید واحد آتش نشانی و یا فضای سبز شهرداری باشد، می توان با تعیین کارشناسان آتش نشانی و فضای سبز مرتبط با هر منطقه شهرداری، نقشه به کارتابل اختصاصی هر کارشناس ارسال شده و پس از تایید نقشه ادامه گردش کار را طی نموده و یا در صورت وجود هرگونه ایرادی، نقشه به دفتر فنی و یا به کنترل کننده شهرداری ارجاع یابد.

کارشناسان آتش آتش نشانی و فضای سبز پس از بررسی و تایید نهایی، سامانه مهر واحد مرتبط را بر روی نقشه درج می کند.

دفتر فنی - طرف قرارداد با مالک

نقطه شروع در اینجاست!. در سامانه کنترل نقشه راکنا، دفتر فنی طرف قرارداد با مالک، از طریق کارتابل اختصاصی خود اقدام به ایجاد پروژه جدید نموده و مدارک مالک را بر روی پروژه ضمیمه کرده و فرایند ثبت ملک و بررسی نقشه را آغاز می کند.

دفتر فنی طرف قرارداد از طریق حساب کاربری اختصاصی خود در سامانه کنترل نقشه ساختمان راکنا، تمامی پروژه های خود را در یک محیط یکپارچه مدیریت می کند.

دسترسی سریع به اطلاعات پروژه ها نظیر نقشه ها، چک لیست ها، فایل های ضمیمه و سوابق گردش کار تنها بخشی از قابلیت های انعطاف پذیر این سامانه است. 

دفتر فنی طرف قرارداد کنترل نقشه ساختمان
مهندس طراح و دفتر طراحی

مهندس طراح و دفتر طراحی

مهندس طراح نقشه و دفتر طراحی نقشه هر کدام بصورت اختصاصی دارای حساب کاربری بوده و پروژه های خود را در یک محیط یکپارچه مدیریت می کنند.
امکانات متنوع نظیر آپلود فایل نقشه، مهر کردن نقشه بصورت الکترونیکی و آنلاین، گفتگوی آنلاین تنها بخشی از قابلیت های قدرتمند سامانه کنترل نقشه ساختمان راکنا است. 

کنترل نقشه ساختمان در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

در سامانه راکنا این قابلیت وجود دارد که در شهرها و مناطقی که گردش کار نقشه های ساختمان که نیازمند بررسی و تطبیق اصول و الزام‌های طراحی در محدوده‌های مصوب بافت تاریخی باشند، می توان با تعیین گردش کار بررسی نقشه توسط کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نقشه به کارتابل اختصاصی کارشناسان ارسال شده و پس از تایید نقشه ادامه گردش کار را طی نمود.

درج مهر بر روی نقشه کاملا الکترونیکی و آنلاین

مهر کردن نقشه ها بصورت الکترونیکی و آنلاین در سامانه کنترل نقشه ساختمان
مهر کردن نقشه ها بصورت الکترونیکی و آنلاین در سامانه کنترل نقشه ساختمان